szkolajutra.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Książki Cobena

Email Drukuj PDF

 

Książki Cobena

 

Harlan Coben (ur. 4 stycznia 1962) – jest amerykańskim pisarzem, autorem wielu znakomitych powieści kryminalnych. Twórczość Cobena obfituje w często pojawiające się zagadkowe, nierozwiązane bądź niedokończone sprawy z przeszłych czasów (morderstwa z zimną krwią, tragiczne wpadki). W jego książkach fabuła toczy się najcześciej w obszarze 2 stanów amerykańskich: Nowy Jork, New Jersey. Harlan Coben urodził się w rodzinie żyda w amerykańskim miasteczku Newark. Wychowywał się tam a uczęszczał do szkoły w stanie New Jersey. Gdy pobierał nauki w Amherst College należał do bractwa szkolnego o nazwie Psi Upsilon. W owym czasie jednym z członków bractwa był również słynny Dan Brown - autor książki Kod Leonarda da Vinci. Obaj są znajomymi do dziś. Coben uzyskał dyplom z przedmiotu kierunkowego, którym była dla niego politologia i rozpoczął pracę w branży turystycznej, w rodzinnej firmie.

 

Harlan Coben żyje do dziś i mieszka w New Jersey, gdzie pisze książki Cobena. Do najważniejszych dzieł książki Cobena należa: Krótka piłka (Drop Shot), Bez śladu (Fade Away), Błękitna krew (Back Spin), oraz Obiecaj mi (Promise Me).

 

Książki Cobena uznawane są za majstersztyk w najlepszy tego słowa znaczeniu. Pisane lekkim piórem, pzrez autora znakomitych powieści, cieszących sie wielkim zainteresowaniem czytelników, prztciągją uwagę setek tysiecy ludzi na całym świecie. Ksieżkom Harlana Coben nie brakuje tajemniczosci i dystansu do świata, mają w sobie charyzmę, którą wielu czytelników bardzo ceni. Dlatego Coben m astałą (a nawet powiększającą się) rzeszą czytelników. Jakby nie patrzeć Coben jest dziś najbardziej rozpoznawalnym autorem kryminałów i książek z pogranicza thrillera. Doskonale znany takrze polskim czytelnikom dzieki tłumaczeniom jego ksiażek na nasz jezyk polski.