szkolajutra.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Pana Tadeusza streszczenie

Email Drukuj PDF

 

Streszczenie Pana Tadeusza

- możesz pobrać tutaj

 

 

Pan Tadeusz to znana chyba każdemu Polakowi powieść, nazywana Epopeją Narodową. Autor jej – Adam Mickiewicz okrzyknięty został wieszczem. Dzieło Mickiewicza rozpoczyna się uroczystą inwokacją, czyli pieśnią pochwalną na cześć Litwy. Poznajemy w niej piękno ojczystej przyrody Mickiewicza oraz dworku szlacheckiego, w którym wychował się Tadeusz. Tadeuszszuka pokoju, w którym mieszkał w dzieciństwie, jednak dziś jest on zajety przez ... kobietę. Szybko zauważa przez okno młodą powabną dziewczynę i od razu „wpada mu w oko”. Ich spotkanie jest zaczątkiem wątku miłosnego w powieści. Dalej akcja toczy się wokół ich przyjaźni oraz zmartwień i trosk życia codziennego z Soplicowie.

 

 

Utwór jest podzielony jest na 12 części, stanowiących 12 ksiąg. Mickiewicz w umiejetny sposób posługuje sie słowem, dzięki czemu utwór uznawany jest za najwieksze dzieło polskiego romantyzmu. Pana Tadeusza streszczenie, to również opracowanie uważane za jedno z najlepszych na rynku. Tak, jak rozpoczyna się Pan Tadeusz, tak streszczenie rozpoczyna się mocnym akcentem – doskonale opracowaną biografią autora.

 

Pana Tadeusza streszczenie jest nie na kartach papierwowych. Lecz w nowoczesnej formie – w wersji audio. Mickiewiczowskie ...”aby te księgi zbłądziły pod strzechy... „ nijak się ma do nowoczesnej formy przekazu na urządzeniach USB. Takie jest Pana Tadeusza streszczenie – łatwe i doskonale opracowane.