szkolajutra.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

renowacja mebli poradnik

Email Drukuj PDF

 

Renowacja mebli poradnik

, to odpowiedź na panującą dziś wielką modę na vintage staroci, czyli odnawianie ich, która zdominowała ostatnimi czasy branżę wykończeniowo - wnętrzarską. Dobrym przykładem takiego zjawiska są wnętrza wielu miejskich kafejek, gdzie dziś dominuje styl retro.

 

Meblom naszych dziadków jednego nie da się odmówić - jakości. Zwykle produkowane były z litego drewna, co dzioś jest nie lada rzadkością. Odznaczały się wyjatkową atmosferą i klimatem dawnych, dobrych czasów. Na domiar ego, za starymi meblami pzremawia ich wyjątkowość i ryginalnosć, dawniej robiono meble na mniejszą skalę i dlatego nie była to produkcja masowa, a co za tym idzie były bardziej niecodzienne. Zz tego powodu w czasach, dzisiejszych, gdy każdy chce być wyjatkowy, bardzo dużo osób zainteresowanych jest umieszczeniem w swoim domu starych mebli. Nawet jedn stół, czy omoda może sprawić, że nasze wnętrze stanie się wyjątkowe.

 

Jak prowadzić renowację mebli - poradnik dla majsterkowiczów

Dawne meble, szczególnie te wykonane z litego drewna, bardzo dobrze znoszą rozmaite zabiegi mające na celu upiekrzenie ich, co sprawia, że odświeżenie ich jest na prawdę bardzo łatwe. Renowacja mebli poradnik podpowie Ci, jak dostosować stare komody i co zrobić, aby znów zaczęły świecić starym blaskiem z lat swojej świetności… nabiorą też całkiem nowego charkteru i niepowtarzalnosci. Przed przystąpieniem do pracy zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć, poniewż metod, którymi możesz sie posłużyć przy renowacji mebli jest bardzo dużo. Może chodzi ci o odświeżenie mebla i przywrócenie mu dawnego wyglądu, a może o jezscze wiekzse postrzenie go...? Wszystko zależy od twej inwencji.

 

W zależności od twojego wyboru Renowacja mebli poradnik pomoze Ci wybrać najlepszy sposób renowacji mebli. Najprostszym sposobem odnowienia starych mebli jest pomalowani ich litą jednobarwnym lakierem. Jest to najlepszy sposób osiągnięcia oryginalnego efektu, a przecież o to chodzi. Aby rozpocząć prace, potrzebujemy zestawu kilku niezbędnych narzędzi, są to: śróbokret, papiery ścierne o różnych gradacjach pedzle lub wałki do malowania oraz lakier i oczywiście farba, jak kto woli, w zależności od oczekiwanego efektu. Poradnik renowacji mebli nauczy Cie krok po kroku używac tych narzędzi i materiałów, aby osiagnać najlepszy efekt. Niezbędny będzie również odtłuszczacz, aby potrktować nim mebel przed przystąpieniem do malowania. Pierwszym zabiebiem jest rozkręcenie mebla - rozebranie go na czynniki pierwsze, do pojedynczych elementów. Po tej czynnosci, kiedy już mamy meble w częściach przystępujemy do zdzierania starych warstw lakieru, Należy dokłądnie zetrzeć stare farby aż do całkowitego ich zaniku, do litego drewna. Kiedy nasze elementy są już przygotowane, możemy przystąpic do ich osuszania i malowania, ale o tym pzreczytasz w Renowacja mebli poradnik