szkolajutra.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

szczegółowe streszczenie zbrodnia i kara

Email Drukuj PDF

 

Na czym polega szczegółowe streszczenie zbrodnia i kara

 

"Zbrodnia i kara" jest powieścią Fiodora Dostojewskiego utworzoną z 6 części oraz epilogu. Powieść rozgrywa sie w czasch dla autora współczesnych, czylki dokłądnie mówiąc w XIX wieku w mieście Rosyjskim - Petersburgu. Mocno zaakcentowana jest część tego miasta, któa jest zagłębiem biedoty - plac Sienny. Głowny bohater - Roskonikow jest zacietrzewionym buntownikiem, byłym studentem, który ciągle, mimo upływajacych lat nie moze pogodzić się ze swoją trudną sytuacją materialną i ogólną sytuacją społeczną ówczesnej Rosji. Niebywałym zdobyczem tego utworu jest zestaw postaci, któe w nim są, a sa to siostra Roskolnikowa, jgo kochank i policjant. Akcja publikacji o nazwie szczegółowe streszczenie zbrodnia i kara brnie pzrez te rzeczywistość rosyjskiego dziewietnastego woieku, który jak wiemy był czasem okrótnych rządów tyranów.

 

streszczenie zbrodnia i kara

Powieść rozpoczyna się od przedstawienia głównego bohatera, dowiadujey się o nim czegoś wiecej, wiemy, jak wygląda jego sytuacja materialna, jak wygląda jego sytuacja rodzinna i czego mu w życu brakuje, z jakimi problemami sie borya. Głowny bohater wychodzi z załozenia, ze ludzie dziela sie na lepszych i gorszych, a Ci lepsi mogą , a właściwie maja prawo do robienia tego, co im sie zachciewa. W myśl swej wiary postanawia zamordować lichwiarke - Aldonę. Radion wygąłsza poglądy, co jest mocno zaakcentowane w opracowaniu szczegółowe streszczenie zbrodnia i kara , że lichwiarka jest pewnego rodzaju pasożytem społecznym i żyje dobrze z tego, że ogołaca innych. W tym jego samego - biednego studenta rosyjskiego. Ma z Aldoną jeszcze jeden rodzaj porachunków - zastawił u niej pierścionek siostry, i chce go odzyskać, bo diostra sie iecierpliwi. Kolejne losy bohatera pokazują, jakie jest skomplikowane życie ludzi, oto jego siostra chce poslubić człowieka, któy j nie jest jej godny, a Sonia spzedaje swoje ciało, bo musi utrzymać rodzinę.

 

szczegółowe streszczenie zbrodnia i kara - opracowanie

 

Oto, aby godnie żyć, bohater musi walczyc siłą i właśnie wybiera się do lichwiartki, by ja zgłądzić. Zbija ja siekiera ale napotyka komplikacje- o to niezapowieziana wchodzi do sdomu siostra Aldony - niestety pojawia sie w złym miejscu i czasie, dlatego musi zginać, tak uważa Rosilkow. No i ginie, tyko, ze bohater jest juz swiadomy tego, co złego zrobił i pzrebywa w szoku po całym incydencie. Nie jest mu łatwo dojsć do siebie, ale musi to zrobić, poniewaz życie toczy się dalej, a Aldony będą szukać inni ludzie.